Дзвоніть (06267) 4-27-71

Загальна інформація про ліцей


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

ДЕРЖАВНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«ДРУЖКІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ»

Державний навчальний заклад «Дружківський професійний ліцей» є навчальним закладом другого атестаційного рівня, який забезпечує реалізацію потреб громадян у професійній (професійно-технічній) освіті, оволодінні робітничими професіями відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров’я.

Державний навчальний заклад «Дружківський професійний ліцей» здійснює підготовку кваліфікованих робітників з числа випускників навчальних закладів на основі базової та повної середньої освіти, перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення з рівнем кваліфікації відповідно до Державних стандартів професійної (професійно-технічної) освіти.

Юридична та фактична адреса: 84200, Донецька область, місто Дружківка, вулиця Соборна, будинок 8.

Історія

У жовтні 1940 року при Дружківському машинобудівному заводі було створено ремеслене училище № 7, у подальшому реорганізовано у професійно-технічне училище № 36, наказом Міністерства освіти і науки України № 140 від 19.03.2003 року реорганізовано в Дружківський професійний ліцей, а наказом Міністерства освіти і науки України № 361 від 14.04.2014 року в Державний навчальний заклад «Дружківський професійний ліцей», скорочена назва ДНЗ «Дружківський ПЛ».

Законодавство

Державний навчальний заклад «Дружківський професійний ліцей» підпорядковується Міністерству освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, є юридичною особою, яка має самостійний баланс, розрахункові рахунки, штамп, печатку з найменуванням навчального закладу.

У Державному навчальному закладі «Дружківський професійний ліцей» створені всі умови для успішного навчання та відпочинку здобувачів освіти.

Державний навчальний заклад «Дружківський професійний ліцей» в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням «Про професійно-технічний навчальний заклад», Положенням «Про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах», затвердженим наказом Міністерства освіти та науки України від 30 травня 2006 року № 419 нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, що є його засновником, іншими законодавчими актами України та власним статутом.

Всі статутні документи, за якими діє Державний навчальний заклад «Дружківський професійний ліцей», є в наявності і всі вони діючі.

Форма власності ліцею – державна, підпорядкований Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації і Міністерству освіти і науки України.

Рішенням виконкому Дружківської міської ради народних депутатів Донецької області від 16 червня 1993 року навчальному закладу надана земельна ділянка у постійне користування загальною площею 1,64 га. На ній розташований навчально-виробничий комплекс, який включає: навчально-виробничі майстерні, навчальний корпус.

Професії та матеріально-технічна база

Назви професій, за якими проводиться підготовка робітничих кадрів в ліцеї, відповідають Державному класифікатору професій ДК 003-2010 року. Відповідно до наказу МОН України від 17.02.2017, № 30-л (переоформлення) видана безстрокова ліцензія серії ЛП №02435-000350 (на 13 професій).

Проектна потужність навчального закладу розрахована на 520 учнів.

Для організації навчально-виховного процесу ліцей має власний комплекс окремо розміщених будівельних споруд. Навчально-виробничий комплекс загальною площею 1229,4 м2, в якому розміщено 9 майстерень, а саме:

 • слюсарна майстерня, загальною площею 210 м2;
 • електромонтажна майстерня, загальною площею 165 м2;
 • майстерня малярних робіт, загальною площею 64,5 м2;
 • майстерня ремонту автомобілів, загальною площею 123,1 м2;
 • електрогазозварювальна майстерня, загальною площею 198,2 м2;
 • столярна майстерня, загальною площею 64,5 м2;
 • магазин-майстерня, загальною площею 38,9 м2;
 • токарна майстерня, загальною площею 272 м2;
 • навчально-комп’ютерний комплекс, загальною площею 93,2 м2.

Навчально-виробничі майстерні розміщують: слюсарні верстати, прес-ножиці, верстати вертикально-свердлильні, верстати точильно-шліфувальні, токарні верстати, обладнання для ремонту автомобілів, необхідні інструменти та прилади вимірювання з кожної професії, засоби захисту, зварювальне устаткування тощо. Все обладнання підтримується в робочому стані.

Навчально-виховний процес здійснюється у трьохповерховому навчальному корпусі площею 1215,4 м2, де обладнано 19 навчальних кабінетів, 1 комп’ютерний клас.

Адміністративно-побутовий корпус загальною площею 1368,4 м2, в якому розміщені:

 • бібліотека з книжковим фондом 20000 примірників та художньої літератури, площею 265,7 м2;
 • читальний зал на 30 посадочних місць;
 • актовий зал площею 356,3 м2 на 400 місць;
 • спортивний зал з роздягальнею, площею 292,9 м2.

Кабінети та лабораторії паспортизовані, забезпечені необхідними технічними засобами навчання, підручниками, роздатковим матеріалом.

Санітарно-технічні умови кабінетів і майстерень відповідають вимогам стандартів державної освіти, а також вимогам Законів України «Об охороні праці», «Об охороні здоров’я», «О пожежній безпеці». Для виконання цих законів у ДНЗ «Дружківський ПЛ» розроблені інструкції з охорони праці при роботі на всіх видах обладнання, яке встановлене в навчально-виробничих майстернях.

Оснащення та оформлення кабінетів та навчально-виробничих майстерень відповідає їх профілю, естетичним вимогам та санітарно-гігієнічним нормам.

Доступність ліцею для навчання осіб з особливими освітніми потребами

У закладі освіти на даний момент відсутні умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами, але, за можливості, адміністрація закладу зробить все можливе щоб особам з особливими освітніми потребами освіта надавалась нарівні з іншими особами.

Енергоефктивність

Державний навчальний заклад «Дружківський професійний ліцей» має асфальтоване подвір’я, доріжки, зелені насадження (дерева, квіти, кущі). Навчальний заклад електрифікований, має автономну систему опалення, центральну систему водопостачання та каналізації. Встановлені і працюють лічильники води, електроенергії, газу. Розроблені та виконуються заходи щодо ефективного використання та економії енергоресурсів.

Харчування здобувачів освіти

Для забезпечення харчування здобувачів освіти ліцей має власний буфет, де, за договором з ФОП Гончаров К.В. (їдальня Bonappetit), здобувачі освіти отримують гарячі обіди.

Гуртожиток

Власного гуртожитку, на жаль, ліцей не має. Але є домовленість з Дружківським технікумом ДДМА про розміщення у їх гуртожитку наших здобувачів освіти. Гуртожиток ДТДДМА з радістю приймає усіх бажаючих здобувачів освіти нашого ліцею.

Мовний режим у ліцеї

Мовний режим та національна символіка навчального закладу відповідає вимогам законодавства України, навчання ведеться державною мовою.