Дзвоніть (06267) 4-27-71

10 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ


10 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини. На той час, людство, переживши катаклізми і жертви Другої Світової війни, усвідомило, що захист основоположних прав і свобод людини має стати пріоритетом у діяльності держав і громадянського суспільства.

Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 р. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 р. – Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 р. – Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 р. – пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини – Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини

Саме в цей день в бібліотеці ДНЗ «ДПЛ» для здобувачів групи 2-7 був проведений відеолекторій: «Права людини – гарантія розвитку держави» та правова вікторина: «Я – громадянин правової держави!», які провела бібліотекар Колєватова О.А.

Мета цього заходу – підвищення ролі правової освіти серед ліцеїстів, виховання поваги до закону і прав людини. Подібні заходи розширюють правові знання здобувачів освіти, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Підготувала: бібліотекар Колєватова О.А.