Дзвоніть (06267) 4-27-71

24 ЖОВТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ (ДЕНЬ ООН)


24 ЖОВТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ (ДЕНЬ ООН)

Віртуальна інформаційна година:

«Організація Об’єднаних Націй: минуле і сьогодення»

24 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Цей день є ще річницею з моменту прийняття у 1945 році Статуту ООН – документу, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації. Члени-засновники – 51 держава, серед яких і Україна. Станом на 2021 рік до ООН входить 193 держави. Крім цього, усі вони є членами Генеральної Асамблеї ООН і відзначають Міжнародний день ООН.

«24 жовтня – Міжнародний день ООН»

https://www.youtube.com/watch?v=0rdesIZGXA8/

Структурно Організація Об’єднаних Націй складається з п’яти основних органів: Генеральної Асамблеї ООН, Ради Безпеки ООН, Економічної і Соціальної Ради (ЕКОСОР) ООН, Секретаріату ООН і Міжнародного Суду юстиції ООН.

«Міжнародний день ООН: цікаві факти»

https://www.youtube.com/watch?v=Sjs53QwMQeY/

Серед найбільш важливих досягнень ООН, про які згадують в її Міжнародний день, можна назвати підписання декларації прав людини, яка з’явилася в грудні 1948 року, та декларація про принципи міжнародного права (1970 рік).

У цей день традиційно проводяться різноманітні заходи – міжнародні концерти, інтерактивні телемости між країнами, зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації, її досягненням. У самій же Організації Об’єднаних Націй традиційно проводиться міжнародний концерт, а також інтерактивний телеміст між країнами.

«Історія Організації Об’єднаних Націй»

https://www.youtube.com/watch?v=vtLJ0HHiLuA

Організація Об’єднаних Націй – це організація, яка здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, сприяти розвитку і забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. Хочеться, щоб кожен пам’ятав, що саме ця організація позбавила прийдешні покоління від нещасть війни, утвердила віру в основні права людини та у гідність і цінність людської особистості, у рівноправність. День ООН відзначається у всьому світі для підвищення обізнаності про роботу, цілі та досягнення організації, особливо в миротворчих та гуманітарних місіях, охороні навколишнього середовища, захисті прав людини та охороні здоров’я.

«ООН 75 років. Історія створення, участь України та як допомагає світу»

https://www.youtube.com/watch?v=_7D9c0FcPA0/

 

Підготувала: бібліотекар Колєватова О.А.