Дзвоніть (06267) 4-27-71

5 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА


5 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Віртуальна еко-мандрівка

до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища:

«Природа просить допомоги!»

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day). Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім’я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.

15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – такі слова звучали у цьому зверненні, яке підписали 2200 діячів науки й куль­тури з 23 країн світу. Враховуючи масштаби проблеми та важливість їх вирішення, у структурі ООН була створена нова організація – Програма ООН з навколишнього середовища, під егідою якої і відзначається ця екологічна дата.

Екологія фокусується на життєвих процесах і адаптації, енергії в живих спільнотах, кінцевому зростанні і розвитку цілих екосистем, а також на тому, як біорізноманіття проявляється в навколишньому середовищі. Екосистема може бути невеликою, як калюжа на нашому задньому дворі, при цьому лише кілька організмів взаємодіють один з одним. Або вона може бути великою, як ліс, з величезною кількістю взаємодіючих організмів. Екологи – вчені, які вивчають взаємодії в екосистемах, відкривають багато нового. Одним з основних видів діяльності організмів в екосистемі є пошук енергії. Всі живі істоти в екосистемі потребують енергії, щоб вижити. Всі частини екосистеми працюють разом. Процеси дуже залежать від природних циклів. Екосистеми постійно змінюються.

Важко визначити, коли саме почалося вивчення екології. Окремі дисципліни біології та наук про Землю відносяться до стародавніх цивілізацій. Цим займалися греки, єгиптяни і римляни. Деякі з найбільш важливих понять екології з’явилися приблизно в 1700-х роках, коли вчені стали розуміти такі поняття, як харчові ланцюги, управління населенням і спадковість. Пізніше дослідники стали спостерігати і теоретизувати вплив планети на живі організми з такими концепціями, як адаптація та еволюція. Сам термін «екологія» був вперше введений Ернстом Геккелем у 1866 році.

Всесвітній день охорони довкілля є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і від­повідні дїї. Він допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля, підкреслює гостру необхідність у зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів, дає народам світу можливість активно сприяти стійкому і спра­ведливому розвитку та роз’яснює корисність партнерських від­носин, щоб в усіх країн і народів було більш безпечне і бла­гополучне майбутнє!

«Всесвітній день охорони навколишнього середовища: історія»

https://www.youtube.com/watch?v=0dE7VYIgztI

«Бережіть природу» (СОЦІАЛЬНЕ ВІДЕО)

https://www.youtube.com/watch?v=gN9WceTDbHs

«На варті чистоти планети» віртуальна виставка до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища

https://www.youtube.com/watch?v=X0Qioflf_4c

Х/ф «Сміття»

https://www.youtube.com/watch?v=WtUnqv4fEhk