Дзвоніть (06267) 4-27-71

26 КВІТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПРО ЧОРНОБИЛЬСЬКУ КАТАСТРОФУ


26 КВІТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПРО ЧОРНОБИЛЬСЬКУ КАТАСТРОФУ

Віртуальний урок-реквієм

до Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу:

«Терновий вінок – Чорнобиль»

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян. Аварія на ЧАЕС це найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед, ліквідатори катастрофи. Визначити масштаби катастрофи та її вплив на здоров’я людей важко й досі: тільки від раку, що розвинувся в результаті отриманої дози радіації, померли сотні тисяч людей.

Але й після катастрофи електростанція продовжувала працювати через гостру нестачу електроенергії в Україні. Остаточна зупинка електростанції сталася тільки у 2000 році.

Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу радіації й подальшого її розповсюдження.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців – пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу!

Пропонуємо вашій увазі інтернет-посилання на відеоматеріали про цю страшну трагедію:

«Чорнобильська катастрофа: історія про трагедію, яка назавжди закарбувалася в пам’яті, Одна історія»

https://www.youtube.com/watch?v=UhgXiUf9vX8

Д/ф «Чорнобиль – хроніка важких тижнів»

https://www.youtube.com/watch?v=CHX9ZvTeIIs

Вірш «Гірчить полин чорнобильського лиха» презентація

https://www.youtube.com/watch?v=WPu_6pGvWZI

Підготувала: бібліотекар Колєватова О.А.